Profesor Horban o znoszeniu obostrzeń. Co jest priorytetem?

Doradca premiera ds. COVID-19 i konsultant krajowy do spraw zakaźnych  przekazał w porannej rozmowie z TVN24, co będzie priorytetem przy luzowaniu obostrzeń. Kiedy możemy się spodziewać znoszenia kolejnych ograniczeń? 
Profesor Andrzej Horban był dziś rano gościem programu „Rozmowa Piaseckiego” na antenie TVN24.  Ekspert skomentował między innymi pójście do szkół klas I-III, co jego zdaniem jest dobrym ruchem. Zwrócił też uwagę na to, że jeśli sytuacja epidemiczna nie pogorszy się, za około 7-10 dni będzie można przeprowadzić kolejne rozmowy na temat znoszenia dalszych obostrzeń. Zaznaczył, ze będzie to „bardzo poważna rządowa dyskusja”.

Doradca premiera ds. koronawirusa przekazał, że jeśli powrót najmłodszych do nauki stacjonarnej nie wypłynie na liczbę dobowych zakażeń, kolejnym etapem luzowania ograniczeń najprawdopodobniej będzie dostęp do nauki stacjonarnej starszych dzieci.

Kolejną kwestia zdaniem profesora Horbana może być otwarcie hoteli. Jak zaznaczył ekspert, każdemu w tym trudnym czasie należy się odpoczynek.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]