Szymon Hołownia rozpoczyna współpracę z senatorem KO!

Od kilku trwały spekulacje dotyczące współpracy Hołowni z kolejnym parlamentarzystą, teraz jest to już pewne. Oficjalną informację o połączeniu sił polityków przekazano dziś rano, podczas konferencji prasowej Szymona Hołowni i senatora klubu Koalicji Obywatelskiej, Jacka Burego. 

Fot. Kraków w Pigułce

Od kilku dni spekulowano, że Szymon Hołownia, który rozpoczął budowę ruchu Polska 2050, pozyska wkrótce kolejnego parlamentarzystę. Dziś podczas konferencji prasowej w Senacie potwierdzono współpracę pomiędzy były dziennikarzem Szymonem Hołownią, a senatorem klubu Koalicji Obywatelskiej, Jackiem Burym. Polityk również przez kilka lat należał do Nowoczesnej.

Były kandydat na prezydenta zaznaczył, że w ruchu 2050 chodzi przede wszystkim o rozwiązywanie problemów i modernizację kraju. Dlatego wybrał do współpracy Jacka Burego, który jego zdaniem jest niezależnym duchem.  Zaznaczył, że jest senator, który po latach odebrał mandat w Lublinie Prawu i Sprawiedliwości, chociaż niewiele osób wierzyło, że mu się to uda. Sam Bury podkreślił, że w polityce powinny znajdować się osoby, które odniosły sukces zawodowy i swoim doświadczeniem mogą służyć obywatelom. I taką zasadą on sam się kieruje będąc senatorem.

„Polska 2050 dzisiaj dzięki mojej osobie uzyskuje sprawczość w Senacie. A ja dołączam do nich w ramach ścisłej współpracy. Mamy bardzo zbieżne wartości i podobne zasady. Wierzę, że ta współpraca będzie owocna.”

-przekazał. Dodał też, że opuszcza klub Koalicji Obywatelskiej, ale pozostaje senatorem bezpartyjnym, pracującym dla dobra wyborców. Szymon Hołownia natomiast zapowiedział, że to nie koniec niespodzianek, które przygotował na ten tydzień. W kolejnych dniach poznamy kolejnych nowych współpracowników polityka.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]