Była I prezes Sądu Najwyższego zakażona COVID-19! Przekazała czym się leczy!

Małgorzata Gersdorf ma pozytywny wynik testu na wirusa SARS-CoV-2. Była I prezes Sądu Najwyższego zdradziła, co jej pomaga w walce z koronawirusem. Okazuje się, że stosuje lek wzbudzający sporą kontrowersję, czyli amantadynę. 

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Małgorzata Gesdorf przekazała, że od tygodnia przechodzi zakażenie COVID-19. W rozmowie z Polsat News wytłumaczyła, że początkowo myślała, że to problemy z zatokami, jednak postanowiła wybrać się prywatnie na test. Wynik okazał się pozytywny.

Gesdorf dowiedziała się od rodziny i farmaceuty, że skuteczna w leczeniu koronawirusa jest amantadyna. Podaje się ją zazwyczaj w leczeniu grypy typu A, ale również przy schorzeniach neurologicznych, między innymi w chorobie Parkinsona czy stwardnienia rozsianego. W Polsce jest ona niedostępna, ale byłej I prezes Sądu Najwyższego udało się sprowadzić preparat z Niemiec. Kobieta przyznaje, że jest bardzo zadowolona z działania amantadyny i uważa, że jej pomaga. Zaznaczyła, że lek trzyma ją przy życiu.

Póki co badania nad amantadyną nie potwierdziły, aby była skuteczna w leczeniu COVID-19, stąd pojawiają się duże kontrowersje związane z braniem „na własną rękę” preparatu.  Ministerstwo Zdrowia jednak pracuje nad sprowadzeniem do Polski większej ilości tego leku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]