Chcą dołączyć do pierwszej grupy szczepień a wraz z tym uwolnienia branży

Od poniedziałku 18 stycznia do szkół powrócili uczniowie klas I-III. Wraz z tym powrotem odezwali się krakowscy muzealnicy, którzy sygnalizują chęć dołączenia do pierwszej grupy szczepień przeciw COVID-19. Mają zarazem nadzieję, że muzea zostaną otwarte. 

Fot. Shutterstock

Ten zaskakujący apel ma związek z powrotem dzieci klas początkowych do nauczania stacjonarnego.

Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa i prezes Stowarzyszenia Muzealników Polskich na antenie Radia Kraków powołał się na powiązanie procesu edukacji z działalnością muzeów.

Dyrektor Muzeum Krakowa powiedział, że krakowskie muzea dostają sporo sygnałów płynących ze szkół o możliwość powrotu do możliwości zwiedzania.

Muzealnicy głównie pracują w bezpośrednim kontakcie z publicznością. Do apelu o ponowne otwarcie muzeów dołączyli apel o dołączenie do pierwszego etapu szczepień.

„My muzealnicy jesteśmy na to gotowi, ale potrzeba, żeby muzea zostały otwarte dla publiczności. Jesteśmy przekonani, że to racjonalny argument, który będzie dobrze służył procesowi edukacji w Polsce” – mówi Michał Niezabitowski.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]