Kiedy wrócą wydarzenia na żywo? Nie brzmi to optymistycznie

Wiele osób tęskni już za masowymi wydarzeniami kulturalnymi, takimi jak koncerty na żywo. Branża rozrywkowa została zamrożona jako pierwsza i wciąż nie została odmrożona. Ekspert ds. chorób zakaźnych przekazał, kiedy można będzie liczyć na pierwsze po przerwie koncerty. Nie brzmi to dość optymistycznie. 

Fot. Pixabay

Kto nie ma już dość ciągłego przebywania w domach i nie tęskni za rozrywką. Wiele osób przed pandemią chętnie korzystało z atrakcji w postaci np. wydarzeń kulturalnych. Pomimo, że odbywają się różnego rodzaju transmisje online, każdy fan muzyki na żywo zadaje sobie pytanie, kiedy to wszystko wróci do poprzedniego schematu. To pytanie zadaje sobie też cała branża rozrywkowa, która jako pierwsza została zamknięta i wciąż jej nie odmrożono.

Głos w tej sprawie zabrał amerykański ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych, dr Anthony Fauci. Jak informuje New York Times, mężczyzna uważa, że wszystko zależy od poziomu odporności zbiorowej. A do niego może dojść wtedy, kiedy zaszczepi się przeciwko COVID-19 od 70 do 85% mieszkańców danego kraju. Zaznacza, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, może to się stać jeszcze w tym roku, ale dopiero jesienią.

Ekspert podkreśla, że nie będą to koncerty jakie do tej pory znaliśmy. Jego zdaniem publiczność na początku będzie musiała nosić maseczki. Dodaje jednak, że przy odpowiedniej wentylacji pomieszczeń i stosowaniu filtrów, mogą wrócić wydarzenia dla nieograniczonej limitem miejsc publiki.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]