Pierwszy taki przypadek w Europie. Urodziło się dziecko z przeciwciałami COVID-19!

W Bułgarii kobieta zakażona wirusem SARS-CoV-2 urodziła dziecko, u którego potwierdzono obecność przeciwciał koronawirusa. Zarówno matka, jak i niemowlę czują się dobrze. To pierwszy taki przypadek w Europie. 

Fot. Pixabay

28-letnia kobieta z Pazardżika w zaawansowanej ciąży trafiła do szpitala z powodu pogarszającego stanu zdrowia. Skarżyła się na złe samopoczucie, gorączkę i kaszel. Jak ustalili lekarze, COVID-19 spowodował zmiany w łożysku, co wpłynęło także na rozwój płodu.

Mieszkance Bułgarii wykonano cesarskie cięcie. Na całe szczęście, dziecko przeżyło i jest w dobrym stanie. Jak się jednak okazało, badanie wykazało u niego obecność przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Przeciwciała mogą utrzymywać się w organizmie przez co najmniej kilka miesięcy od zakażenia.

To pierwszy taki przypadek w Europie, jednak nie pierwszy na świecie. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w Singapurze, kiedy zakażona w marcu kobieta w ciąży urodziła również dziecko posiadające przeciwciała. Od tej pory wciąż trwają badania na temat przekazywania wirusa z matki na dziecko.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE