Studenci przed sesją zimową. Niepokój na Uniwersytecie Rolniczym

Plany na przeprowadzenie sesji zimowej oraz letni semestr dla studentów Małopolski są już gotowe. Zaledwie 4 proc. zajęć prowadzona będzie w trybie stacjonarnym, reszta pozostaje nadal w trybie zdalnym. Nie wszędzie jednak sesja zimowa odbędzie się online. Na Uniwersytecie Rolniczym studenci obawiają się o swoje zdrowie i życie. 

fot. Pixabay

Niektóre egzaminy na Uniwersytecie Rolniczym odbędą się w trybie stacjonarnym w murach uczelni.

Jak sprawę opisuje Gazeta Krakowska studenci obawiają się przeprowadzenia sesji w trybie stacjonarnym w obecnej sytuacji epidemicznej. Obawiają się o swoje zdrowie i życie.

Studenci zwracają uwagę, że wszyscy dostają jeden termin w jednej sali.

„W dobie kryzysu epidemiologicznego i rządowego zakazu zgromadzeń powyżej 5 osób, uważamy tę decyzję za wielce nieodpowiedzialną. Niebezpieczeństwo zarażenia istnieje również w uczelnianych korytarzach” – piszą studenci w mailu do redakcji GK.

Sprawa dotyczy egzaminów stacjonarnych na Wydziale Technologii Żywności. Władze uczelni sprawdzają obecnie procedury i harmonogram oraz zabezpieczenia sanitarne mające zabezpieczać studentów przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem.

Na wszystkich krakowskich uczelniach sesja zimowa oraz semestr letni nastawione są na tryb online. Stacjonarnie przeprowadzane będą jedynie zajęcia praktyczne, głównie dotyczy to kierunków medycznych, artystycznych i sportowych. Stanowi to 4 proc. ogółu wszystkich zajęć.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE