Wyciekły dokumenty dotyczące szczepionek! Europejska Agencja Leków wydała komunikat!

Europejska Agencja Leków przekazała w specjalnym komunikacie, że do internetu wyciekły niektóre poufne dokumenty dotyczące szczepionek przeciwko koronawirusowi. Trwa w tej chwili dochodzenie w sprawie cyberataku. 

Jak podaje Europejska Agencja Leków, doszło do cyberataku na firmę, w wyniku czego do internetu wyciekły niektóre poufne dane dotyczące szczepionek przeciwko COVID-19. Wśród skradzionych dokumentów jest między innymi wewnętrzna i poufna korespondencja elektroniczna z listopada 2020 roku dotycząca procesów oceny szczepionek.

Jak dodaje EMA, część korespondencji została zmanipulowana przez oszustów przed publikacją w sposób, który może podważyć zaufanie do szczepionek. W tej chwili trwa dochodzenie w sprawie cyberataku.

W ostatnich miesiącach wydano dwa pozwolenia na dopuszczenie do obrotu szczepionek, po dokładnej analizie naukowej. Europejska Agencja Leków przekazała, że ze względu na wysoką liczbę zakażeń w krajach Unii Europejskiej, istnieje jak najszybsza potrzeba udostępnienia szczepionek obywatelom krajów unijnych.

„Pomimo tej pilności w całej UE zawsze istniał konsensus, aby nie narażać standardów wysokiej jakości i opierać wszelkie zalecenia na sile dowodów naukowych, bezpieczeństwie, jakości i skuteczności szczepionki i na niczym innym. (…) Zezwolenia są przyznawane, gdy dowody w przekonujący sposób wskazują, że korzyści ze szczepienia są większe niż jakiekolwiek ryzyko związane ze szczepionką. „

-tłumaczy EMA.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]