„Bestia ze wschodu” może powrócić! Nawet -30 stopni i ogromne opady śniegu!

Jak informuje Wirtualna Polska, „Bestia ze wschodu”, czyli wyż syberyjski, może powrócić do Polski. Wraz z nim nadejdą siarczyste mrozy i intensywne opady śniegu.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W połowie stycznia w Polskę uderzyły mrozy, które spowodowały awarie ciepłownicze, siarczyste mrozy i pierwsze od wielu lat opady śniegu.

Teraz do Polski mogą nadejść jeszczem większe mrozy. Wirtualna Polska zapytała o zdanie Marka Kuczerę, naukowca zajmującego się fizyką zmian atmosfery na Uniwersytecie Karola w Pradze. Ekspert łamaczy, że wyż może do nas dojść na przełomie stycznia i lutego, a prawdopodobieństwo na to wynosi około 50 procent.

Na razie nie jest do końca pewne, czy uderzy ona również w środkową część Europy. Skandynawia i Europa Wschodnia powinny przygotować się na ekstremalne mrozy. W przypadku Polski to zjawisko ponownie niesie ze sobą ryzyko spadku temperatur do minus 30 stopni Celsjusza – dodaje Kuczera.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]