Jakie książki czytają osadzeni w krakowskim areszcie?

Dla jednych może to być zaskoczenie po jakie książki sięgają osadzeni w areszcie dla innych wręcz przeciwnie. Okazuje się, że kilku autorów jest szczególnie popularnych wśród osadzonych. 

fot. Pixabay

Informacje o popularnych książkach w Areszcie Śledczym w Krakowie zebrała Gazeta Krakowska. Wyniki mogą zaskakiwać a może wręcz przeciwnie.

Ze statystyk wynika, że osadzeni sięgający po książki wcale nie uciekają od więziennych i przestępczych historii by zapomnieć na chwilę o swoim losie. Wręcz przeciwnie. Najbardziej poczytne są kryminały i to z rodzimego podwórka.

Jak informuje GK w zeszłym roku z biblioteki Aresztu Śledczego w Krakowie wypożyczono 9560 książek. Najchętniej osadzeni sięgali po kryminały rodzimych pisarzy. Najbardziej poczytnym autorem okazał się Remigiusz Mróz, tuż za nim Jakub Żulczyk, ale również Marek Krajewski i Katarzyna Bonda.

Pod koniec zeszłego roku największą popularnością wśród osadzonych cieszyła się seria „Chyłka” i „Ślepnąc od świateł”.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]