Nauczyciele zostaną przebadani jeszcze raz

Badania przesiewowe nauczycieli prowadzone były tydzień przed powrotem uczniów klas początkowych do szkół. Minister Zdrowia zapowiada powtórne badania nauczycieli na początku lutego. Powodem mają być wyniki dotychczasowych testów. 

Fot. Pixabay

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział powtórzenia badań przesiewowych wśród nauczycieli.

„Będziemy to badanie chcieli powtórzyć mniej więcej po dwóch tygodniach, czyli tak naprawdę na początku lutego. Zobaczymy, jak wygląda ten wskaźnik w przesiewowym badaniu i być może na jego postawie podejmiemy decyzję, co robimy dalej” – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Prawdopodobnie to właśnie od wyników tych badań będzie zależało czy i kiedy uczniowie starszych klas oraz szkół średnich powrócą do nauczania stacjonarnego.

Pierwsze badania przesiewowe objęły 134 tysiące nauczycieli. Wśród wyników testów na koronawirusa aż 3 tys. było pozytywnych co daje 2 procent zakażonych nauczycieli.

Resort zdrowia chce sprawdzić jak uruchomienie stacjonarnego nauczania początkowego wpłynęło na sytuację epidemiczną w szkołach.

Powtórne badanie planowane jest na początek lutego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]