Odnaleziony przez GOPR mężczyzna to znany siatkarz

W niedzielę trwała wielogodzinna akcja ratowników GOPR którzy chcieli dostać się do popularnej Chatki pod Śnieżnikiem by przetransportować zwłoki turysty. 

fot. By Timaska – Praca własna, CC0/Wikipedia

W niedzielę ratownicy GOPR w Sudetach Wschodnich zostali zaalarmowani, że w Chatce Pod Śnieżnikiem zmarł nad ranem mężczyzna.

Wyprawa 15 ratowników okazała się bardzo trudna ze względu na fatalne warunki pogodowe i znaczne ilości świeżego śniegu. Ratownicy wyruszyli o 9.30 i dopiero po godz. 22 udało się zejść z ciałem turysty, który jak wskazała sekcja zwłok, zachłysnął się treścią pokarmową. Turyście towarzyszyło dwóch mężczyzn. Sekcja wykluczyła by do zgonu doszło w wyniku czynu przestępczego i przy udziale osób trzecich.

Jak informuje Radio Zet, mężczyzna który zmarł w Chatce Pod Śnieżnikiem to znany siatkarz Roman Gulczyński, który przez pięć lat występował w AZS Częstochowa. Później reprezentował barwy Gwardii Wrocław, Wandy Kraków czy Cuprum Lublin.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]