Rząd ogłosił! Będzie program wsparcia psychiatrii dziecięcej!

Podczas konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia i konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży ogłoszono, że będzie specjalny program wsparcia psychiatrii dziecięcej. Kwota wsparcia ma wynieść ponad 220 milionów złotych!

Fot. Kraków w Pigułce

We wtorek podczas sejmowej komisji finansów posłowie Prawa i Sprawiedliwości odrzucili poprawkę Senatu, mówiącą o 80 milionach wsparcia psychiatrii dziecięcej. Tydzień wcześniej prawie 50 senatorów PiS zagłosowało przeciwko tej poprawce, a wśród nich 7 lekarzy.

Przed chwilą natomiast odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona psychiatrii dziecięcej, w której udział wziął premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski, a także konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży prof. Barbara Remberk.

Mateusz Morawiecki przekazał, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu niewiele mówiło się na temat psychiatrii dziecięcej. Jednak czasy jakie nastały są dla dzieci znacznie bardziej skomplikowane, ciężko niektórym się w nich odnaleźć. Najmłodsi narażeni są na różnego rodzaju ataki, takie jak hejt, w skutek czego dochodzi do wielu tragedii. Dlatego należy pomóc.

Premier zaznaczył, że od kilku lat przeznaczane są specjalne środki na psychiatrię dziecięcą, jednak wciąż jest to za mało. Dlatego rząd postanowił przeznaczyć na ten cel łącznie ponad 220 milionów złotych. Około 120 milionów ma zostać przekazanych na poprawę infrastruktury, remonty i modernizację placówek. Drugim zadaniem jest uruchomienie całodobowej bezpłatnej infolinii oraz czatu. Trzeci punkt to zwiększanie dostępności świadczeń i szkoleń, aby walczyć z problemem u podstaw.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE