To nie koniec mrozów. „Bestia ze wschodu” ma powrócić

Za nami bardzo mroźny i śnieżny tydzień a przed nami kilka dni ocieplenia. Do końca tygodnia będzie już plusowa a kolejne opady śniegu nie są przewidziane w najbliższych dniach. W weekend pogoda znowu ma się zmienić. 

Fot. Pixabay

Najbliższe dni mają przynieść temperaturę plusową i spore ocieplenie po tygodniu siarczystych mrozów i obfitych opadach śniegu.

Od weekendu jednak znowu poczujemy zmiany i spadek temperatury, zwłaszcza w nocy, jednak każdego dnia będzie coraz mroźniej.

Marek Kuczera, naukowiec zajmujący się fizyką zmian atmosfery na Uniwersytecie Karola w Pradze w rozmowie z Wirtualną Polską wskazał, że to jeszcze nie koniec mrozów a prawdziwy atak zimy dopiero przed nami.

Napływ arktycznego powietrza do Europy przewidziany jest pod koniec stycznia. Temperatura może spaść nawet do -30 st. C.

Naukowiec podkreśla, że najbardziej odczuje to Skandynawia i Europa Wschodnia. To tam możemy spodziewać się iście ekstremalnego powrotu zimy.

W Polsce na razie żegnamy się z zimowym tygodniem i oczekujemy na odwilż. Nad ranem jednak spodziewać się możemy marznącego deszczu i gołoledzi na drogach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]