W przygotowaniu kolejna szczepionka! Będzie skuteczna w 100%?

Jak wynika ze wstępnych badań klinicznych, jednodawkowa szczepionka przeciwko COVID-19 Johnson&Johnson może być skuteczna nawet w 100% ! Prowadzone są dalsze badania w tej sprawie. 

Amerykański koncern Johnson&Johnson przygotowuje nową szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Szczepionka ma być podawana tylko w jednej dawce. Preparat nie musi być przechowywany w tak niskiej temperaturze, jak większość dotychczasowych szczepionek przeciwko COVID-19.

Jak wynika z pierwszych badań przeprowadzonych na 805 osobach, szczepionka po 29 dniach od podania jest skuteczna w 90%, a po 57 dniach- nawet w 100%! Są to jednak wstępne analizy. Niezbędne jest dalsze prowadzenia badań, na większej ilości ochotników. Dopiero ich wyniki będą podstawą do ewentualnej rejestracji preparatu.

Koncern zaznacza, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie w stanie dostarczyć kilkaset tysięcy dawek szczepionki jeszcze w pierwszej połowie tego roku, a do końca 2021 roku- nawet milion. Jak dodaje dyrektor do spraw naukowych firmy, szanse na uzyskanie dobrych efektów są bardzo duże. Kolejne wyniki analiz mają zostać opublikowane w przyszłym miesiącu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]