Zmarł legendarny polski muzyk. Przegrał walkę z nowotworem

W wieku 66 lat zmarł lider i założyciel grupy Pudelsi, Andrzej „Pudel” Bieniasz. Od lat zmagał się z niezwykle rzadką odmianą chłoniaka, który od lat wyniszczał jego ciało. W listopadzie nastąpił nawrót choroby. 

Fot. Kraków w Pigułce

W wieku 66 lat zmarł Andrzej Bieniasz, znany polski gitarzysta, założyciel i lider zespołu Pudelsi. W ostatnim czasie zmagał się z nowotworem. Walkę ostatecznie przegrał. Informacja śmierci muzyka została opublikowana na oficjalnym profilu Pudelsów w mediach społecznościowych.

Niestety , żegnaj Przyjacielu R.I.P

Opublikowany przez Püdelsi Środa, 20 stycznia 2021

 

Andrzej Bieniasz zespół Pudelsi założył w 1985 roku. Mężczyzna był ostatnim członkiem pierwotnego składu grupy Pudelsi, w którym wokalistą przez lata był m.in. Maciej Maleńczuk. Działalność grupy została zawieszona właśnie z powodu problemów zdrowotnych „Pudla”.

Cierpiał na niezwykle rzadką odmianą chłoniaka, która wyniszczała jego ciało. W sierpniu ból mu się nasilił, musiał stosować chemioterapię, miał przeszczep szpiku. W listopadzie choroba powróciła. Organizowane były liczne zbiórki pieniędzy niezbędnych na leczenie artysty.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]