Bunt rodziców na Podhalu. Starsi uczniowie też wrócili do szkół

Od poniedziałku 18 stycznia najmłodsze klasy szkół podstawowych wróciły do nauczania stacjonarnego. Na Podhalu jednak do wielu podstawówek wróciły również starsze roczniki klas IV – VIII. 

Fot. Shutterstock

Rodzice na Podhalu buntują się tak jak przedsiębiorcy i domagają się powrotu swoich dzieci ze starszych roczników do szkół.

Część szkół już przystała na prośbę rodziców m.in. w Ostrowsku, Ludźmierzu i Krempachach i to bez łamania rządowych obostrzeń.

Zgodnie z prawem, jeżeli rodzice nie mogą zapewnić dziecku odpowiednich warunków do nauki w domu, dyrekcja szkoły musi umożliwić naukę w szkole. Rodzice tłumnie złożyli takie oświadczenia i niektóre szkoły przystały na nauczanie stacjonarne również dla starszych roczników.

Głównym argumentem rodziców był słaby internet w domostwach, co na Podhalu wciąż jest sporym utrudnieniem.

Jak sytuację opisuje Gazeta Krakowska, szkoły w Zakopanem nie chciały wznowić nauczania stacjonarnego dla starszych klas. Rodzice jednak zapowiedzieli, że nie odpuszczą i będą domagać się nadal otwarcia szkół dla ich dzieci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]