Najbardziej z lockdownu skorzystali…studenci

Przedłużający się lockdown i brak perspektyw na szybki powrót do stacjonarnych zajęć na uczelniach sprawiły, że studenci połączyli naukę online z pracą i to całkiem dobrze płatną.

Fot. Pexels

Wielu studentów jak co roku w przerwie wakacyjnej wyjechało za granicę by dorobić do domowego budżetu.

Druga fala pandemii, przedłużające się zamknięcia i zajęcia online sprawiły że przedłuża się również praca sezonowa studentów którzy wyjechali tymczasowo do Niemiec czy Holandii.

Studenci jeszcze przed pandemią najczęściej dorabiali w branży gastronomicznej czy turystycznej. Niestety pandemia i przedłużające się obostrzenia pozbawiły studentów zarobku a nawet możliwości dorobienia do domowego budżetu.

Jak podaje Radio Zet studenci masowo wyjechali z kraju i za granicą godzą dobrze płatną pracę z zajęciami online. zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych wciąż za granicą jest na wysokim poziomie. Obostrzenia w krajach ościennych również obowiązują, jednak nie są aż tak dotkliwe jak w Polsce.

Uczelnie już zapowiedziały, że semestr letni również będzie przebiegać w trybie zdalnym. Wyjątkiem będą praktyczne zajęcia na części wydziałów. To może być spora szansa dla studentów, którzy chcą połączyć studiowanie z pracą.

Istnieje jednak zagrożenie, że po pandemii studenci nie będą chcieli wrócić już do kraju.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]