Powrót uczniów do szkół. Minister mówi o lutym

Minister edukacji i nauki przyznaje, że liczba zakażeń koronawirusem w Polsce utrzymuje się na stabilnym poziomie. To daje szanse na powrót uczniów do szkół. Odniósł się również do szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19.

Fot. Pexels

W porannej rozmowie w RMF FM minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odniósł się do szczepienia nauczycieli oraz powrotu dzieci do szkół.

Przyznał, że „dzienne liczby zakażeń koronawirusem w Polsce są dość stabilne i na niższym poziomie niż się spodziewaliśmy.”

Jeżeli sytuacja epidemiczna nadal będzie utrzymywać się na tym poziomie, jest szansa na powrót dzieci do szkół – powiedział rano Przemysław Czarnek.

W pierwszej kolejności rząd chce powrotu do nauczania stacjonarnego uczniów klas ósmych oraz maturzystów. Pierwsze decyzje w tej sprawie mają zapaść w przyszłym tygodniu.

Minister odniósł się również do szczepienia nauczycieli. „Walczymy cały czas o nauczycieli, chcemy aby byli zaszczepieni jak najszybciej” – dodał Czarnek.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]