Przedstawiono nowego trenera reprezentacji! Kto nim został?

Od 15:00 trwa konferencja Polskiego Związki Piłki Nożnej, podczas której wyjaśniono okoliczności zwolnienia Jerzego Brzęczka i zaprezentowano nowego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nieoficjalne informacje pojawiały się na ten temat rano, ale w końcu potwierdzono przypuszczenia!

Kilka dni temu niespodziewanie pojawił się komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym przekazano, że Jerzy Brzęczek z dniem 18 stycznia przestaje pełnić rolę trenera reprezentacji. Mężczyzna sprawował stanowisko selekcjonera po odejściu Adama Nawałki, od 2018 roku. Zbigniew Boniek tłumaczył, że motywy zwolnienia były tylko i wyłącznie sportowe, ponieważ kadra w tej konfiguracji nie mogłaby pójść do przodu. Podkreślił też, że zwolnienie Brzeczka to była dla niego bardzo smutna i trudna decyzja. Dodał, że życzy mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze.

Już od rana pojawiały się przypuszczenia w mediach społecznościowych, że nowym trenerem reprezentacji polskich piłkarzy zostanie Portugalczyk, Paulo Sousa. Jednym z dowodów miało być zdjęcie agenta trenera Sousy, na którym pojawił się Pałac Kultury. Chwilę później przerobiono wpis, dodając, że fotografia została wykonana rok temu. To jednak nie zmyliło Polaków.

Podczas konferencji prasowej Zbigniew Boniek potwierdził- nowym trenerem będzie właśnie Paulo Sousa. Prezes PZPN poinformował, że szukał przede wszystkim kogoś, kto może reprezentacji pomóc. Boniek zaznaczył, że był on fantastycznym piłkarzem i bardzo dobrym trenerem. Został również przedstawiony specjalny film, w którym Paulo Sousa podziękował za możliwość współpracy i zaznaczył, że liczy na duże sukcesy polskiej reprezentacji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]