Siedem osób z objawami zakażenia koronawirusem po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19

W tarnowskim szpitalu im. św. Łukasza aż u siedmiu osób wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem kilka dni po zaszczepieniu przeciw COVID-19. 

Fot. Pixabay

Kilka dni po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki przeciw COVID-19 u siedmiu osób wystąpiły objawy zakażenia.

Siedmiu pracowników Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie kilka dni po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki przeciw COVID-19 zaczęło użalać się na złe samopoczucie. Objawy wskazywały na zakażenie koronawirusem i wstępne stadium choroby.

„Dowiedzieliśmy się o tym, bo zadzwoniły do nas z pytaniem co dalej ze szczepieniem. Decyzję o podaniu drugiej dawki szczepionki podejmie lekarz. Na pewno muszą poczekać aż wyzdrowieją” – powiedziała Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie dla Gazety Krakowskiej.

Wirusolodzy tłumaczą, że odporność zyskuje się dopiero po przyjęciu drugiej dawki. Żadna z tych osób nie wymagała hospitalizacji. Czy i kiedy przyjmą drugą dawkę zależne jest od decyzji lekarza.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]