Wynajmujesz mieszkania i pokoje? Możesz uzyskać pieniądze z tarczy

Kolejne kody PKD dostają dofinansowanie z tarczy branżowej. Jeżeli wynajmujecie mieszkanie lub pokoje możecie dostać fundusze. Jest jednak kilka warunków, bo nie każdy wynajmujący je otrzyma.

Fot. Pixabay

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk powiedziała, że tarczą zostaną objęcie przedsiębiorcy prowadzący działalność wskazaną kodem 55.20.Z. To obiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania.

Oznacza to, że jeżeli wynajmujecie mieszkania na dłuższy okres czasu na dofinansowanie nie macie co liczyć. Jeżeli natomiast prowadzicie działalność polegającą na krótkotrwałym wynajmie pokoi czy całych mieszkań w celach turystycznych z tarczy jak najbardziej możecie skorzystać.

To nowość, bo dotychczas z pomocy mogli skorzystać hotelarze i osoby prowadzące pensjonaty u których straty są naprawdę duże. Szczegóły projektu mają być ujawnione już wkrótce.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]