Jest dodatkowy sposób zgłaszania się na szczepienia!

Dziś oficjalnie ruszyły zapisy na szczepienia dla osób powyżej 70 roku życia. Nie obyło się to bez problemów związanych m.in. z infolinią, a miejsc zostało już coraz mniej. Michał Dworczyk poinformował o nowym sposobie zgłaszenia się na szczepienia. 

Fot. Kraków w Pigułce

Dziś o 6 rano oficjalnie ruszyły zapisy na szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia. Nie obyło się jednak bez problemów, które głównie dotyczyły infolinii. Jak tłumaczył podczas konferencji szef KPRM, system nie mógł sobie poradzić z tak dużym zainteresowaniem. Apelował również o wyrozumiałość.

Zapisać się można na trzy sposoby: przez internet, przez infolinię lub bezpośrednio w punkcie szczepień. Niestety, w większych miastach, takich jak Warszawa, na godzinę 10:00 miejsc już nie było, a w całej Polsce zostało ich zaledwie 150 tysięcy. Michał Dworczyk wytłumaczył, że miejsc nie ma, ponieważ nie można nikogo zapisywać, kiedy nie ma się pewności, że będą dostępne szczepionki. A póki co taka gwarancja jest tylko do końca marca.

„Każdy senior, która zadzwoni pod numer 989 i usłyszy, że w jej miejscowości nie ma już terminów, może zostawić swoje dane. Kiedy będą kolejne szczepionki, konsultant z infolinii sam do niego zadzwoni i zaproponuje kolejny termin.”

-powiedział.

Michał Dworczyk poinformował również o dodatkowej możliwości zgłoszenia się na szczepienia. Seniorzy mogą wysłać SMS o treści „SZCZEPIMY SIĘ” pod numer 668 908 556, a w odpowiedzi dostaną informację zwrotną z prośbą o numer PESEL i kod pocztowy. Następnie z taką osobą skontaktuje się konsultant, który zaproponuje dostępny termin.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]