Kontroli w szpitalu nie będzie. „Nie ma przesłanek”

Film w którym pacjentka jednego z oddziałów pokazuje m.in otwarte drzwi do izolatki dla chorych na COVID-19 nie znalazł podstaw w NFZ do podjęcia kontroli w Szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie. 

Fot. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

Film z oddziału Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc zdobył rozgłos w mediach.

Pacjentka zwracała uwagę na otwarte drzwi do izolatki, wspólną łazienkę dla dwóch sal i brak informacji o zakażeniach koronawirusem. Według kobiety to wystarczające powody przy przeprowadzić w szpitalu kontrolę pod kątem przestrzegania reżimu sanitarnego.

Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka małopolskiego oddziału NFZ w rozmowie z Radio Kraków powiedziała, że „Władze lecznicy zostały wezwane do złożenia pilnych wyjaśnień. Szpital poinformował, że na oddziale Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc nie są hospitalizowani pacjenci z Covid-19, a w przypadku podejrzenia zachorowania pacjentów z innych oddziałów szpitalnych niecovidowych, wykonywany jest test PCR. W przypadku potwierdzenia wyniku pacjent jest skierowany na oddział covidowy, a pozostali pacjenci są poddawani kwarantannie w wyznaczonych salach. Na podstawie przedstawionych wyjaśnień brak jest uzasadnionych przesłanek do podejmowania czynności kontrolnych”

Była pacjentka zamierza jednak zwrócić się w tej sprawie do Rzecznika Praw Pacjenta.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]