Projekt nowych biletów MPK. To ma być ułatwienie dla pasażerów

Podwyżka cen biletów MPK tuż przed nami a w zanadrzu już czeka kolejny projekt zmian. Tym razem chodzi o bilety przystankowe. 

Fot. Kraków w Pigułce

Radni przygotowują projekt uchwały dotyczący nowych biletów.

Powodem przygotowania projektu są częste problemy np. z biletem 20-minutowym, który nie zawsze wystarcza na przejechanie odpowiedniego odcinka trasy, zwłaszcza gdy utkniemy w korkach. Pasażerom przez to może zabraknąć dwóch minut a to może skończyć się kontrolą i karą za nieważny bilet.

Krakowscy radni doszli do wniosku, że dobrym pomysłem będzie wprowadzenie biletu przystankowego np. w formie karty, którą odbija się przy wejściu do pojazdu oraz przy wyjściu. Czytnik w ten sposób pobiera wykorzystaną kwotę a pasażer płaci za przejechany odcinek a nie za czas spędzony w pojeździe.

Projekt idzie w stronę nowych technologii, czyli zakłada wprowadzenie albo karty magnetycznej albo aplikacji. Na rozwiązania musimy jeszcze poczekać, ale wydaje się to ciekawym pomysłem. Co sądzicie o nowych rozwiązaniach?

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]