Uderzył w auto, w którym siedziało małe dziecko i odjechał. Był kompletnie pijany

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który uderzył w zaparkowanego mercedesa, w którym siedziało małe dziecko i odjechał.

Fot. Policja

 

Do zdarzenia doszło 20 stycznia br. po południu w Nowym Targu na ulicy Królowej Jadwigi. Kobieta stała przy swoim zaparkowanym samochodzie i zapinała dziecko w foteliku, kiedy nagle w jej pojazd uderzył volkswagen. Mężczyzna kierujący autem nie zatrzymał się i pojechał dalej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kobiecie pomimo szoku udało się zapamiętać numery rejestracyjne volkswagena. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z nowotarskiej drogówki. Po ustaleniu wszystkich okoliczności, rozpytaniu świadków i sprawdzeniu pojazdu w bazie danych, szybko ustalili właściciela.
Kiedy przyjechali do miejsca zamieszkania mężczyzny, przed domem stał zaparkowany i uszkodzony volkswagen. Szybko wyjaśnił się też powód ucieczki mężczyzny. Okazało się, że był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał ubezpieczenia. 54-latkowi grożą teraz surowe konsekwencje. Wysoka, grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo odpowie za wykroczenie – spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a o braku ubezpieczenia zostanie powiadomiony Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który nałoży na właściciela pojazdu karę finansową.
Praca policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy została doceniona przez poszkodowaną kobietę. Wieczorem do jednostki wpłynął mail z podziękowaniami za sprawne i szybkie działanie w ujęciu sprawcy zdarzenia drogowego. Za zaangażowanie w wykonywane obowiązki, profesjonalizm i szybkość reakcji:
„Chciałabym podziękować funkcjonariuszom policji wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu (…) za sprawne i szybkie działanie w ujęciu sprawcy zdarzenia drogowego w dniu 20 stycznia 2021 roku w Nowym Targu przy ulicy Królowej Jadwigi, który zbiegł z miejsca wypadku doprowadzając do narażenia mnie oraz mojego dziecka na zagrożenie życia i zdrowia oraz doprowadzając do zniszczenia samochodu stanowiącego moja własność. Jestem pełna podziwu dla zaangażowania w wykonywanie przez funkcjonariuszy obowiązków w ich profesjonalizm i szybkość reakcji. Dzięki takim pracownikom KPP w Nowym Targu uzyskuje zaufanie i poczucie społecznego powierzania swoich problemów pełnym profesjonalistom…”
Dziękujemy za miłe słowa!
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]