Jaki procent osób po wyleczeniu się z COVID-19 trafia znów do szpitala?

Brytyjscy naukowcy postanowili sprawdzić jak wiele osób hospitalizowanych, które zmagają się z wirusem SARS-CoV-2 wraca po ozdrowieniu do szpitala. Okazuje się, że jest to co trzeci pacjent, a ponad 10% z nich zmarło po pewnym czasie po ozdrowieniu. 

Fot. Shutterstock

Na całym świecie pandemia koronawirusa wciąż trwa. Osób zakażonych jest cały czas bardzo dużo, a nowe mutacje COVID-19 powodują kolejne transmisje wirusa SARS-CoV-2. Najgorzej w tej chwili jest w Wielkiej Brytanii. Jak zaznaczają naukowcy, wyjściem z tej sytuacji jest jedynie szczepionka, którą już coraz większy odsetek populacji otrzymało. Pomimo to wciąż w szpitalach covidowych jest zajętych bardzo dużo łóżek.

Grupa brytyjskich naukowców z Biura Statystyk, Uniwersytetu Leicester i innych placówek badawczych postanowiła sprawdzić, ile osób hospitalizowanych z powodu zakażenia wraca do szpitalu po ozdrowieniu. W tym celu przestudiowano dane na temat prawie 48 tysięcy chorych leczonych w sierpniu 2020 roku. Stan ich zdrowia był monitorowany przez około 150 dni.

Jak się okazało, niemal do trzecia osoba wypisana ze szpitala po leczeniu zakażenia, ponownie do niego wracała. Natomiast aż 10% z nich zmarło po przejściu choroby. Naukowcy zaznaczają też, że skala dysfunkcji organów wewnętrznych tych osób była dużo większa niż u osób z grupy kontrolnej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]