Naukowcy zwracają uwagę na kolejny objaw COVID-19. Może być jedyną oznaką zakażenia!

Brytyjscy naukowcy ostrzegają przed nowym objawem COVID-19, który na pierwszy rzut oka może być niezauważalny. Chodzi o wrzodziejący język, zwany „covidowym językiem”. Eksperci zaznaczają, że wystąpić może nawet jako jedyny objaw zakażenia. 

Fot. Shutterstock

Coraz więcej osób zmaga się z różnymi dotąd nieznanymi objawami zakażenia koronawirusem. Jak zauważyła brytyjska organizacja zdrowia, nawet jedna piąta przypadków COVID-19 może odznaczać się nowym objawem, jakim jest wrzodziejący język. Pojawiają się widoczne na języku skazy czy rany. Roboczo dolegliwość została nazwana „covidowym językiem”.

Naukowcy apelują do WHO i rządu, aby dodać tę dolegliwość do oficjalnej listy objawów zakażenia koronawirusem, ponieważ póki co nie ma o tym ani słowa, co jest dużym błędem. Często osoby zakażone nie zdają sobie dlatego nawet sprawy, że są nosicielami wirusa, zwyczajnie ten objaw bagatelizując. Zdarza się tak, że jest to jedyna oznaka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Na oficjalnej liście najbardziej popularnych dolegliwości związanych z COVID-19 jest między innymi gorączka, bóle mięśni, bóle głowy, kaszel, utrata całkowita lub częściowa zmysłu smaku lub węchu, zatkany nos i katar, biegunka czy wymioty.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]