Propozycja Andrzeja Dudy: Pośmiertny Order Orła Białego dla Papcia Chmiela

W nocy z czwartku na piątek zmarł kultowy polski rysownik, Henryk Jerzy Chmielewski. Był autorem serii komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka. Prezydent Andrzej Duda przyznał, że był jego ogromnym fanem i myśli o przyznaniu mu Orderu Orła Białego. 

Fot. Dawid Skoblewski, CC BY 2.5.

Wczoraj przekazano bardzo smutną informację o śmierci wybitnego polskiego artysty, rysownika Henryka Jerzego Chmielewskiego. Znany jako Papcio Chmiel mężczyzna zmarł w wieku 97 lat. W młodości należał do Armii Krajowej, a w jego domu odbywały się tajne spotkania podziemia. Brał udział w powstaniu warszawskim.

Jednak największą popularność przyniosła mu seria komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka. W Polsce nie ma osoby, która nie kojarzy twórczości Chmielewskiego. Do grona jego fanów należy również prezydent Andrzej Duda. W rozmowie z TVN 24 przekazał, że jego zdaniem miał on ogromny wpływ na rozwój młodego pokolenia.

W jego ocenie zasługi Papcia Chmiela dla pokolenia osób w wieku prezydenta są „nie do przecenienia”. Dlatego  Andrzej Duda myśli, aby go pośmiertnie uhonorować, przyznając mu na przykład Order Orła Białego. Tłumaczy, że był on jednym z cichych bohaterów wychowania polskiej młodzieży.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]