Wykopał w śniegu jaskinię i tam czekał na pomoc

Turysta który zgubił szlak schodząc z Czerwonych Wierchów powiadomił ratowników TOPR. Warunki pogodowe były bardzo niesprzyjające. W oczekiwaniu na pomoc, mężczyzna schronił się w wykopanej przez siebie jaskini śnieżnej. 

fot. Pixabay

Trudne warunki pogodowe, mgła, mocny wiatr i zamieć śnieżna sprawiły że turysta schodzący z Czerwonych Wierchów zgubił szlak.

Na szczęście udało mu się połączyć z bazą TOPR. Ratownicy próbowali przez telefon nakierować mężczyznę na szlak, jednak bezskutecznie. Wieczór i ciężkie warunki pogodowe utrudniały dalszą wyprawę, dlatego turysta wykopał w śniegu jaskinię i tam czekał na pomoc.

Około godziny 20 na pomoc wyruszyło trzech ratowników TOPR. Znaleźli go na Przełęczy Małołąckiej około godz. 23.

Turystę udało się sprowadzić do Zakopanego około 2 w nocy.

Ratownicy w ciągu ostatnich miesięcy mają bardzo dużo pracy. Wciąż apelują o rozważne planowanie wycieczek, śledzenie prognoz i odpowiednie przygotowanie. Apelują również by zaniechać wypraw w wyższe partie gór. Warunki pogodowe w ostatnich tygodniach są bardzo niebezpieczne a przez weekend wiatr będzie porywisty. Wczoraj na Kasprowym Wierchu wiał z prędkością 136 km/h.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]