Zniesienie zakazu handlu w niedzielę? Rząd rozważa

Zakaz handlu w niedzielę nadal budzi dużo emocji. Okazuje się, że przez pandemię rząd zastanawia się nad zniesieniem zakazu handlu w niedzielę lub przynajmniej zwiększeniu liczby niedziel handlowych.

Fot. Pixabay

Rok 2020 był szczególny nie tylko ze względu na wybuch pandemii. To także pierwszy rok z całkowicie zakazanym handlem w niedzielę. Było jednak kilka wyjątków, ale i tak liczbę niedziel handlowych można było policzyć na palach obu rąk.

Olga Semeniuk, wiceminister pracy, rozwoju i technologii potwierdziła w programie Money to się liczy, że rząd myśli nad zmianami w tym zakresie. Z informacji Business Insider wynika z kolei, że politycy biorą pod uwagę tymczasowe zniesienie zakazu handlu do końca pandemii lub przynajmniej dodania kilku niedziel handlowych.

Ponadto, jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na niskim poziomie od lutego możliwe jest otwarcie galerii handlowych. Rząd mówi o tym coraz bardziej otwarcie. Premier wspomina o przygotowywaniu nowych obostrzeń sanitarnych, a wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ujawnił ostatnio możliwe i bardzo wstępne plany na luty – Myślę, że najszybciej dojdzie do uruchomienia szeroko rozumianego handlu, więc być może galerie handlowe od lutego będą uruchomione, a w przyszłości na pewno pozostała część będzie w jakimś innym reżimie sanitarnym – powiedział Kraska w Radiu ZET.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE