Ksiądz daje do podpisu szokujące oświadczenie. Inaczej nie dopuści do bierzmowania

W jednej z parafii w Ropicach Polskich w gminie Gorlice młodzież przystępująca do sakramentu bierzmowania miała podpisywać oświadczenia, które zbulwersowały część rodziców. Bez podpisu, młodzież miała nie zostać dopuszczona do sakramentu. 

Fot. Shutterstock

O szokujących oświadczeniach poinformowali czytelnicy portalu gorlice24.pl a zarazem rodzice dzieci przystępujących do sakramentu bierzmowania.

W oświadczeniu kandydat do bierzmowania miał zadeklarować brak poparcia dla Strajku Kobiet oraz oświadczyć, że usunął wszelkie materiały dotyczące Strajku Kobiet z osobistych profilów w mediach społecznościowych. Oto pełna treść oświadczenia, które mieli podpisywać uczniowie.

„Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. „strajku kobiet”: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia.

Usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu …. ..

Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO” 

Część rodziców zbulwersowała taka praktyka proboszcza uważając, że jest to nie tylko szantaż ale i ingerencja w konstytucyjne prawo do wolności poglądów i wyrażania ich.

 

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE