Kultowe kino zagrożone bankructwem i zamknięciem

Dramatyczny apel kolejnego kina w Krakowie. Zaledwie dwa tygodnie temu informowaliśmy o apelu o wsparcie Kina Kijów, teraz Kino Mikro wychodzi z podobną prośbą. Brakuje pieniędzy na bieżące opłaty. 

fot. By Franciszek Vetulani – Praca własna, CC BY-SA 4.0/Wikipedia

Studyjne Kino Mikro działa od ponad 60 lat. Dla mieszkańców Krakowa to jedno z kultowych już miejsc. Kameralna atmosfera i repertuar, którego trudno szukać w multipleksach.

Kino wiele razy włączało się w różne zbiórki i pomoc. Tym razem to właśnie Mikro potrzebuje finansowego wsparcia. Pieniędzy brakuje na bieżące opłaty. Wielbiciele Kina Mikro już ruszyli z pomocą. Z potrzebnej kwoty 60 tys. już udało się zebrać połowę – informuje kino w mediach społecznościowych.

„Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na kulturze. Po krótkim sezonie letnim, ponownie musieliśmy zamknąć kino i rozstać się z Wami. Nie marzymy o niczym innym jak o otwarciu kina, ale niestety nasz powrót nie uda się tym razem bez Waszego wsparcia.”  – czytamy w apelu.

Kino prosi o wsparcie na zbiórkę którą uruchomiło z Polakpotrafi.pl. Zachęca również do zakupu otwartych biletów na seanse, do wykorzystania w momencie ponownego uruchomienia kina. Dla wszystkich wspierających kino przewidziało nagrody w postaci plakatów, filmowych rolek a nawet kursu kinooperatora.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]