„Można ćwiczyć w domu”. Prof. Horban o siłowniach

Luzowanie obostrzeń i odmrażanie restrykcji dla siłowni nie nadejdzie zbyt szybko. Pierwsze na liście wciąż są szkoły a następnie galerie handlowe. Siłownie znajdują się na dalekich pozycjach listy do odmrożeń. Prof. Andrzej Horban nie widzi w tym wielkiego problemu. 

Fot. Pixabay

W porannej rozmowie RMF FM prof. Andrzej Horban na pytanie czy nie czas już na luzowanie obostrzeń odpowiedział zdecydowanie, że jeszcze nie.

„To jest tylko problem pieniędzy, które tracą siłownie. Ale jest jakiś program pomocy dla tych ludzi – olbrzymi, bo wszyscy się na to w gruncie rzeczy składamy” – powiedział prof. Horban.

Dodał również, że luzowanie obostrzeń należy zacząć od oświaty. „Puściliśmy łaskawie dzieci z klas 1-3. Wszyscy się na to zgodzili i czekamy, co dalej z tego wyniknie.”

Jednocześnie główny doradca premiera ds. COVID-19 wyraził swoje zdziwienie pytaniami o otwarcie siłowni.

„Nie wiem, co się wszyscy do tych biednych siłowni przyczepili. Rozumiem biznes, ale jeżeli ktoś uprawia sport, to równie dobrze może uprawiać na świeżym powietrzu, kupić sobie hantle za parę groszy w domu i poćwiczyć.”

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]