Ponad 5 tys. punktów szczepień. Brakuje tylko…szczepionek

W poniedziałek 25 stycznia ruszają tzw. szczepienia populacyjne. Dzisiaj do szpitali ma dotrzeć kolejna dostawa szczepionek, które będą realizowane w ponad 5 tys. punktach w całym kraju. W planach jest podanie pierwszej dawki osobom powyżej 70 roku życia. Nie wiadomo jednak czy szczepionek wystarczy dla wszystkich. 

Fot. Pixabay

Jak informuje szef KPRM Michał Dworczyk, system jest przygotowany by w pierwszym kwartale zaszczepić 3 mln. 100 tys. osób.

Ze względów logistycznych przygotowano ponad 5 tys. punktów szczepień. Szpital Uniwersytecki w Krakowie opracował nawet prototyp mobilnego punktu szczepień by móc dotrzeć do wszystkich chętnych na przyjęcie szczepionki.

Seniorów powyżej 70 roku życia jest blisko 4,6 mln. osób w tym powyżej 80 lat 1,75 mln. osób a pomiędzy 70 a 79 lat 2,8 mln. Nie wiadomo jeszcze jak duża liczba seniorów zdecyduje się na przyjęcie pierwszej dawki, ale Michał Dworczyk mówi, że zainteresowanie jest ogromne. Brakuje tylko szczepionek.

Dworczyk dodaje, że system przewiduje zaszczepienie 11 mln osób. Zapisy na pierwszy kwartał zostały już wyczerpane. Czekamy tylko na szczepionki.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE