TVP proponuje kolejne kanały tematyczne! Co pojawi się w ofercie?

Telewizja Polska zapowiedziała nowy kanał TVP Kobieta, którego start przewidziany jest na 8 marca. Jednak to nie wszystko! Telewizja publiczna planuje poszerzyć swoją ofertę programową przez najbliższe lata. Pojawi się między innymi kanał TVP Muzyka czy TVP Nauka. 

Fot. Pixabay

Nowy program TVP pojawi się w telewizji już 8 marca 2021 roku. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia wypada Dzień Kobiet, a nowy kanał będzie właśnie dla kobiet przeznaczony. W TVP Kobieta poruszane będą tematy lifestylowe, a jak podkreśla Telewizja Polska, zazwyczaj tego rodzaju kanały są oferowane przez nadawców niepublicznych, w ramach płatnego abonamentu. Z oferty TVP będzie natomiast można skorzystać bezpłatnie.

Jednak to nie koniec! Telewizja Polska już zapowiedziała kolejne programy tematyczne, a wśród nich znajdą coś dla siebie fani muzyki i nauki. TVN Nauka ma mieć charakter stricte edukacyjny, w ramówce zobaczmy między innymi programy badawczo-kulturowe, naukowe czy technologiczne. Nową propozycją ma też być kanał TVP Muzyka, który będzie wyspecjalizowanym programem muzyczno-rozrywkowym. Przypomnijmy, że z anteny znika TVP Rozrywka i to jego miejsce zajmie TVP Kobieta. Na antenie TVP Muzyka zobaczymy chociażby koncerty, teledysku czy firmy dokumentalne o artystach muzycznych.

Ustalono już budżet, który mógłby zasilać konto nowych projektów. Koszty nie będą niskie. Jak informuje Telewizja Polska, TVP Muzyka miałby kosztować w 2022, 2023 i 2024 roku po 20 milionów złotych. Natomiast jeśli chodzi  TVP Nauka to koszt taki wyniesie nawet po 40 milionów rocznie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]