UWAGA! Najsilniejsze śnieżyce od lat! Ostrzeżenia najwyższego stopnia!

IMGW wydaje ostrzeżenia dla połowy kraju. Miejscami wydano 3, najwyższy komunikat o śnieżycach. Warunki do jazdy będą bardzo trudne. Śnieg ograniczy widoczność, będzie bardzo ślisko.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

„We wschodniej i południowo-wschodniej Polsce sypnie śniegiem. Miejscami spadnie od 15 cm do 30 cm, a lokalnie na południu Podkarpacia nawet 35 cm białego puchu. W związku z tym IMGW-PIB zdecydował o wydaniu ostrzeżeń I, II i III stopnia o Intensywnych opadach śniegu” – pisze IMGW w komunikacie.

„Strefa śniegu będzie wędrowała z południa na północ kraju, wraz z przemieszczaniem się niżu. Największych opadów śniegu spodziewamy się nad ranem i w ciągu dnia 25.01 na Podkarpaciu, tam spadnie do 35 cm śniegu. W Małopolsce, na Lubelszczyźnie, na wschodzie Mazowsza i Podlasia spadnie od 20 do 30 cm śniegu w ciągu 24 godzin. Na pozostałym obszarze kraju również spadnie śnieg, jednak opady nie będą już tak intensywne.

Opadom śniegu okresami będzie towarzyszył silny i porywisty wiatr który miejscami, zwłaszcza na Lubelszczyźnie, Podlasiu i wschodzie Mazowsza, a także w górach może powodować zawieje i zamiecie śnieżne” – ostrzega IMGW.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]