Amazon w Polsce! Od kiedy będzie można korzystać z platformy?

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów zakupów na platformie Amazon. Firma właśnie ogłosiła rozpoczęcie prac nad uruchomieniem serwisu w Polsce! Przedsiębiorcy chcący sprzedawać swoje towary mogą już rejestrować swoje konta. 

Fot. Kraków w Pigułce

Od dawna mówiło się, że lata dzień również w Polsce będzie można skorzystać z największego sklepu internetowego na świecie jakim jest Amazon. Od kilku lat firma prowadzi swoje centra logistyczne w Polsce, jednak polskiej wersji sprzedażowej nigdy nie było. Polacy mogli jedynie robić zakupy przez niemiecką stronę Amazon.de. Od listopada firma podpisała umowę z InPost, dzięki czemu można było bez problemu dostarczać przesyłki do polskich paczkomatów.

Teraz plotki stały się faktem. Amazon oficjalnie ogłosił rozpoczęcie prac nad uruchomieniem w Polsce strony Amazon.pl. Już od wtorku przedsiębiorcy mogą rejestrować się na konta, oferując swoje towary. Jak podkreśla zarząd Amazon, polska wersja ma dać przedsiębiorcom z naszego kraju możliwość dotarcia do klientów na całym świecie. Dodaje, że może być ich nawet ponad 300 tysięcy.

Oznacza to, że inne polskie platformy e-commerce muszą nastawić się na ostrzejszą konkurencję. Do tej pory największym zainteresowaniem wśród Polaków cieszyło się Allegro. Również rywalizować z Amazonem będzie popularna chińska platforma, czyli Aliexpress.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]