Andrzej Duda z żoną wspiera WOŚP. Co przekazali na licytację?

Andrzej Duda wraz ze swoją małżonką przekazali na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwa wieczne pióra sygnowane ich podpisami. To już kolejny raz kiedy para prezydencka wspiera fundację Jerzego Owsiaka. 

Fot. KONRAD KOZŁOWSKI/POLSKAPRESS/Polska Press/East News

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się już w najbliższą niedzielę, ale w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, będzie jedynie transmitowany ze studia w Warszawie, bez udziału publiczności. Zebrane pieniądze mają wesprzeć oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Od lat wielkie nazwiska przekazują przedmioty na aukcję WOŚP. Są wśród nich aktorzy, muzycy czy politycy. Również para prezydencka chętnie wzięła udział w akcji charytatywnej. Do wylicytowania są dwa wieczne pióra sygnowane ich podpisami. Uzupełnieniem ich ma być ręcznie wykonane pudełko z drzewa olchowego i bukowego. Pióra już cieszą się dużą popularnością, w tej chwili najwyższa oferowana kwota wynosi 8 300 złotych. Licytacja kończy się 6 lutego 2021 roku.

To nie pierwszy raz kiedy para prezydencka wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W poprzednich latach prezydent przeznaczał na aukcję między innymi swoje narty z autografem, które ostatecznie sprzedano za kwotę aż 17 tysięcy złotych. Popularnością cieszyło się również słynne zdjęcie pierwszej damy, witającej się z biskupami na lotnisku w Balicach. Kupiec dał za nie aż 200 tysięcy złotych!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE