Bez negatywnego testu nie można iść do pracy ani na pocztę. Masowe testy u sąsiadów

Zakończyły się masowe badania obywateli Słowacji na obecność koronawirusa.  Testy przeprowadzono u 2,6 mln. osób. Pozytywny wynik wykazało 30,5 tys. testów. 

Fot. Shutterstock

Jak informuje RMF FM u naszych sąsiadów na Słowacji zakończyły się badania przesiewowe obywateli. Przebadano ponad 2,6 mln. obywateli. Wynik pozytywny stwierdzono u 30,5 tys. osób.

Masowe przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa nie oznacza, że przebadano wszystkich obywateli. Badania prowadzone były głównie w rejonach gdzie występowało najwięcej zakażeń, również przy granicy z Polską.

Wprowadzono jednak bardzo surowe restrykcje. Od dzisiaj bez negatywnego testu na koronawirusa nie można iść do pracy, ale również na pocztę, do banku, pralni, szewca czy warsztatu samochodowego.

Bez negatywnego testu można zrobić zakupy pierwszej potrzeby w najbliższym sklepie, udać się do apteki lub na badanie na obecność koronawirusa.

Co ciekawe negatywny test nie jest potrzebny na takich uroczystościach jak ślub, pogrzeb czy chrzciny. Bez niego można udać się również na rozprawę sądową, ale na spacer z psem można oddalić się zaledwie kilometr od miejsca zamieszkania.

Negatywny wynik testu na koronawirusa nie jest potrzebny gdy osoba przyjęła drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Jak podaje stacja, od 8 lutego Słowacja chce wprowadzać restrykcje strefowe podobne do tych, które obowiązywały w Polsce jeszcze w listopadzie zeszłego roku.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE