Kraków na podium najczystszych miast w Polsce. To nie żart

Alarmy smogowe ogłaszane w naszym mieście są na tyle częste, że trudno uwierzyć, że Kraków znalazł się w pierwszej trójce najczystszych miast w Polsce. Ranking nie dotyczy jednak czystości powietrza a obecnymi bakteriami na różnych powierzchniach przestrzeni publicznej. Pod tym kątem wypadamy naprawdę imponująco. 

Fot. Warszawa w Pigułce

PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek w Krakowie przeprowadziło badania w 10 największych miastach Polski.

Analizą bakteriologiczną objęte było 5 miejsc gdzie dochodzi do najczęstszego kontaktu w ciągu dnia. Pod tym katem sprawdzono bankomaty, poręcze komunikacji miejskiej, wózki w sklepach spożywczych, klamki w galeriach handlowych oraz poręcze na dworcach PKP.

Okazuje się, że Kraków wcale nie wypada tak źle na tle innych dużych miast a wręcz znajduje się w pierwszej trójce tuż za Łodzią i Bydgoszczą.

Najgroźniejsze bakterie jakie zlokalizowano w tych miejscach we wszystkich miastach to gronkowiec złocisty oraz paciorkowiec kałowy.

Mieszkańcy Krakowa jednak wzięli sobie do serca pandemiczne zalecenia dotyczące odkażania dłoni.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]