Ministerstwo zapowiada bon dla osób po czterdziestce!

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, że powstanie nowy bon dla osób po czterdziestce. Prawo i Sprawiedliwość ma nadzieję, że już wiosną ruszy dofinansowanie na podstawową diagnostykę Polaków. 

Fot. Pixabay

Jak zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, Prawo i Sprawiedliwość szykuje nową ofertę dla Polaków. Chodzi o bon na podstawową diagnostykę dla osób powyżej 40 roku życia. Dzięki temu ma poprawić się zdrowie Polaków.

„Plan odbudowy zdrowia Polaków” ma zostać uruchomiony wiosną 2021 roku. Dokładnie chodzi o dofinansowanie do szeregu badań ukierunkowanych dla osób 40 plus, tak, aby każdy z obywateli mógł zweryfikować swój stan zdrowia. Jak podkreślił Wojciech Andrusiewicz, szczególnie warto zwrócić na to uwagę w czasie pandemii COVID-19.

„Wszystkie wskaźniki, które są dość istotne przy szeregu chorób, w tym m.in. nowotworowych, cukrzycowych czy kardiologicznych, tak, żeby ta pierwsza diagnostyka była dokładnie zaplanowana przez państwo . Będzie to coś na zasadzie bonu, który każdy będzie mógł wykorzystać w diagnostyce. Zależy nam na tym, żeby na postawie tej pierwszej diagnozy można było podjąć dalsze leczenie”

-wyjaśnił rzecznik MZ.

To nie pierwszy pomysł dotyczący nowych bonów w Polsce. „500 plus” mają także otrzymać nauczyciele. Minister edukacji i nauki podjął decyzję, aby otrzymały pomoc osoby, które prowadzą kształcenie na odległość. Dzięki temu miałaby poprawić się jakość zdalnego nauczania.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]