Szczepionki na COVID-19 skradzione! Pierwszy taki przypadek w Polsce!

Jak informuje radio RMF FM, z Niepublicznego Zakładu Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej w miejscowości Iłowo-Osada skradziono szczepionki przeciwko COVID-19. Oznacza to, że zaplanowane tam szczepienia muszą zostać przełożone!

Sytuacja miała miejsce dziś w nocy w miejscowości Iłowo-Osada, która znajduje się w okolicy Działdowa, w województwie warmińsko-mazurskim. Jak nieoficjalnie dowiedziało się radio RMF FM, z Niepublicznego Zakładu Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej skradziono trzy fiolki ze szczepionkami, które w sumie dawały 18 dawek. Możnaby nimi zaszczepić przeciwko koronawirusowi 15 pacjentów.

Informację potwierdził w rozmowie z Polsat News oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie:

„W środę rano o godzinie 7:36 otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu w niepublicznej przychodni w miejscowości Iłowo-Osada. Kradzież z włamaniem odkrył pracownik przychodni. Była tam wybita szyba.”

To pierwsza taka sytuacja w Polsce. Wszystkie dawki szczepionek zostały już podporządkowane do konkretnych osób, a więc szczepienia musiały one zostać przełożone. Oprócz szczepionek zniknęły z placówki także inne leki.

Iłowo-Osada to mała miejscowość, w której mieszka niecałe 3 tysiące osób. Niepubliczny Zakład Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej to jedyny punkt szczepień w tym miejscu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]