To nie koniec zimy? Synoptycy zapowiadają -30 stopni!

Jak zapowiadają synoptycy, w nadchodzącym miesiącu może być jeszcze zimniej niż w obecnym! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że temperatury znów spadną o conajmniej kilkanaście stopni poniżej zera. W niektórych częściach kraju mogą wynieść nawet -30 stopni!

Fot. Pixabay

Wydawać się mogło, że już najzimniejsze dni są za nami. Jak się jednak okazuje, wcale nie! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje dalsze opady śniegu na terenie całego kraju, ale i dużo niższe temperatury. Już dziś pojawić się mają zamiecie i oblodzenia. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy na drogach.

Instytut opublikował również informację na temat pogody długoterminowej. Od 1 do 10 lutego przewiduje się występowanie minimalnej temperatury od -15 do -5 stopni na południu kraju, od -10 do 2 na wchodzie Polski. W centralnej części kraju od -10 do 2 stopni Celsjusza, a na zachodzie od -7 do 3 stopni. Na północy najcieplej, bo temperatura wyniesie od -6 do 4 stopni.

Najgorzej jednak ma być w  drugiej połowie lutego. IMGW ostrzega, że będą jeszcze chłodniejsze, a temperatura może wynieść miejscami -18 stopni. A im dalej, tym gorzej! Ostatnia dekada lutego to nawet -30 stopni Celsjusza!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]