Zaświadczenie o szczepieniu będzie dostępne w specjalnej aplikacji!

Minister cyfryzacji Marek Zagórki zapowiedział, że rząd pracuje nad nową platformą, która będzie współpracować z aplikacją mObywatel. Będzie można na niej przechowywać  dokumenty poświadczające przyjęcie szczepionki. 

Fot. Pexels

Proces szczepień Polaków cały czas trwa. W tej chwili odbywają się szczepienia osób z pierwszej grupy, czyli między innymi seniorów, a następnie osób przewlekle chorych, nauczycieli czy służb mundurowych. W ciągu kolejnych miesięcy przybywać będzie Polaków, którzy szczepionkę otrzymali. Osoby, które się zaszczepią mają móc korzystać z wielu udogodnień.

W związku z tym będą musieli posiadać przy sobie zaświadczenie o szczepieniu. W tym ma pomóc aplikacja mobilna. Podczas konferencji prasowej Marek Zagórski przekazał, że rząd pracuje nad specjalną platformą przeznaczoną do przechowywania na niej dokumentu potwierdzającego przyjęcie szczepionki, czyli tzw. paszport covidowy.

Jak dodaje minister cyfryzacji, rząd nie przewiduje, aby aplikacja ProteGO Safe była do tego wykorzystywana. Ma to być zupełnie nowy program, współpracujący z istniejącym już mObywatelem. Prace nad nową aplikacją mają zakończyć się już niebawem i pomóc Polakom, aby w bezpieczny i wygodny sposób przechowywać zaświadczenie o szczepieniu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]