Ludzie kultury i sztuki w sprawie publikacji TK: „NIE dla fanatyzmu! NIE dla fundamentalizmu!!!”

Nie cichną komentarze po wczorajszym opublikowaniu uzasadnienia wyroku sprawie aborcji. Swoją opinię w mediach społecznościowych wyrazili również ludzie kultury i sztuki, wśród nich m.in. Zbigniew Hołdys, Maja Ostaszewska czy Martyna Wojciechowska.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W środę Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października 2020 roku, w którym orzekł, że aborcja w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. W związku z tym ograniczone prawo do aborcji wchodzi w życie. Polacy, którzy nie zgadzają się na takie zmiany wyszli wczoraj na ulice miast. Inni swoje oburzenie wyrażali w mediach społecznościowych.

Wśród nich byli znani i lubiani, ludzie kultury i sztuki. Swoją opinię wyraził między innymi Kuba Wojewódzki, Julia Wieniawa, Maffashion, Zofia Zborowska czy Jakub Żulczyk. Dosadnie na temat wypowiedziała się aktorka Maja Ostaszewska, która aktywnie bierze udział w manifestacjach.

„NIE dla fanatyzmu! NIE dla fundamentalizmu!!! Kobiety nigdy się nie poddadzą. Jesteśmy silne, mądre i potrafimy decydować o sobie. Z empatią i rozumem, których jak widać brak rządzącym. Nie zamknięcie nas w klatkach…”

-napisała, dodając zdjęcie ze strajku. Również głos w tej sprawie zabrał muzyk Zbigniew Hołdys. Uznał, że jest to idealny czas dla polskich szmalcowników, czas szantażu, donosów, nalotów na kobiety i czas zemsty dla porzuconych mężczyzn. Jeszcze ostrzej zareagował dziennikarz Marcin Meller, publikując dwa krótkie zdania: „Masz dwie lewe ręce, nie radzisz sobie z pandemią i szczepieniami? Przypier*** kobietom”. Dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska wyznała, że nie rezygnuje z walki w to, co wierzy, bo sama już tego doświadczyła. Zaznaczyła, że nikt nie ma prawa decydować za innych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE