Są pierwsze wyniki sekcji zwłok mężczyzny, który zmarł dzień po otrzymaniu szczepionki!

73-latek z Ostrowiny zmarł dzień po otrzymaniu szczepionki przeciwko koronawirusowi. W związku z tym jego przypadek został ujęty w rządowym raporcie dotyczącym niepożądanych odczynów szczepiennych. Teraz są pierwsze wyniki sekcji zwłok.

73-latek otrzymał szczepionkę przeciwko COVID-19. Jeszcze tego samego dnia jego stan drastycznie się pogorszył. Nie został jednak zabrany do szpitala, a jedynie ratownicy z pogotowia, które zostało wezwane, podali mu odpowiednie leki. Następnego dnia mężczyzna zmarł.

Przypadek 73-latka został ujęty w raporcie rządowym dotyczącym niepożądanych odczynów poszczepiennych. Aby wyjaśnić przyczynę zgonu, zlecono wykonanie sekcji zwłok. Dziś przekazano pierwsze wyniki. Jak przekazał „Gazecie Wyborczej” rzecznik prokuratury okręgowej w Oleśnicy, wykluczono udział osób trzecich. Biegli nie biorą także pod uwagę wstrząsu anafilaktycznego ze względu na fakt, że do zgonu doszło 36 godzin po podaniu szczepionki.

Ostateczna przyczyna zgonu mężczyzny zostanie podana po badaniach wycinków narządów wewnętrznych, które zostały pobrane w czasie sekcji zwłok. Wyniki ukażą się w ciągu trzech miesięcy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE