Strzały w lesie. Ranny mężczyzna na pokładzie śmigłowca LPR

W środę wieczorem do straży pożarnej w Rabce – Zdrój wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu oraz awanturującym się mężczyźnie. Wyruszające jednostki nie zdawały sobie jednak sprawy z tego z jaką sytuacją będą musieli się zmierzyć. 

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń, dramat rozpoczął się w Rabce – Zdrój przy ul. Garncarskiej.

Ok. godz. 21 w środę, na miejsce wezwane zostały jednostki straży pożarnej oraz policji. Zastały mocno zadymiony budynek mieszkalny z którego wybiegł mężczyzna z nożami kuchennymi. Mężczyzna podpalił pomieszczenie kotłownicze i zagroził żonie, że odbierze sobie życie. Na widok policjantów i strażaków 54-latek uciekł do pobliskiego lasu.

W trakcie pościgu, mężczyzna uzbrojony w noże zaatakował policjantów w wyniku czego został postrzelony. Do rannego został wezwany śmigłowiec LPR, który przetransportował mężczyznę do szpitala w Krakowie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]