Ulgi i profity dla krwiodawców. Teraz jeszcze większe, w tym ulga podatkowa

Dawcy krwi mogli do tej pory liczyć na jeden dzień wolnego oraz na zwrot kosztów dojazdu do centrum krwiodawstwa. Teraz krwiodawcy mogą liczyć na znacznie więcej. 

Fot. shutterstock

Dawcy krwi mogą liczyć na coraz większe profity z racji oddania swojego osocza. Nie można go wprawdzie sprzedać, jednak przekładać się to może na pewne zwolnienia finansowe.

fot. OSP w Skale

Obecnie krwiodawcom przysługują dwa dni wolne od pracy a także 33% zniżka na przejazdy środkami transportu publicznego ważne przez 6 miesięcy od dnia wystawienia świadczenia. Ulgi te obowiązują jednak w czasie ogłoszenia stanu epidemii albo stanu zagrożenia epidemicznego.

Warto też dodać, że fakt oddania osocza można odliczyć od podatku traktując je jako darowiznę. Odliczając darowizny trzeba sumować każdą darowiznę (np. na rzecz kultu religijnego lub użyteczności publicznej) a całość nie może przekraczać 6% dochodu podatnika.

Poza ulgami finansowymi warto jednak pamiętać o pomocy jaką można nieść potrzebującym. Czwartą już Akcję Krwiodawstwa organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Skale. Pobór krwi będzie realizowany przez terenowy punkt pobrań RCKiK z Krakowa. Strażacy zapraszają wszystkich chętnych w najbliższą sobotę 30 stycznia w godzinach 9-13 do remizy OSP w Skale przy ul. Krakowskiej.

fot. OSP w Skale

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]