Dziś ostatni dzień godzin dla seniorów!

Dziś po raz ostatni będzie obowiązywać przepis dotyczący specjalnych godzin dla seniorów. Już od poniedziałku rozporządzenie zostanie zniesione. Oznacza to, że od lutego każdy będzie mógł skorzystać z oferty sklepów, bez ograniczeń czasowych. Warto jednak pamiętać, aby stosować się do ogólnych zasad bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Zasady regulujące godziny dla seniorów pochodzą z rozporządzenia z 14 października 2020 roku. Osoby powyżej 60 roku życia mogły mieć sklepy „na wyłączność” od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00. Te zasady nie obowiązywały jednak w weekendy oraz dotyczyły tylko wybranych placówek. Seniorzy mogli w tych godzinach skorzystać z oferty m.in. sklepów spożywczych, aptek, drogerii czy placówek pocztowych.

Za złamanie zasad godzin dla seniora były dotkliwe kary finansowe. Policja mogła wystawić mandat w wysokości do 500 złotych, a dodatkowo skierować sprawę do Sanepidu. W tym przypadku kara administracyjna mogła sięgnąć nawet 30 tysięcy złotych.

Teraz to się ma zmienić. Adam Niedzielski przekazał podczas wczorajszej konferencji prasowej, że od 1 lutego 2021 roku godziny dla seniorów zostają zniesione. Oznacza to, że dziś jest ostatni dzień kiedy takie zasady obowiązują. Od poniedziałku zostanie również otwarta branża handlowa. Warto jednak pamiętać, aby w sklepach zachowywać odpowiedni dystans, posiadać zasłonięte usta i nos i korzystać ze środków do dezynfekcji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]